!!

Welcome to our Forum, extension and content sharing platform of Electrical Test and Measurement Product Reviews Blog.

 
Registration this is Free, we accept contributors of 17 years old and above. We do not accept registration with Gmail

Active since 7 June 2012  


Copyright Notice: Entire ITTSB.EU content & images they are copyright protected. - Forum search engine disabled to Guests - No need of you using Adblock software.

Author Topic: Καμπύλες στο πολύμετρο  (Read 2794 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline giavra

  • Full Member
  • ***
  • Join Date: Nov 2012
  • Posts: 50
  • Country: gr
Καμπύλες στο πολύμετρο
« on: September 01, 2022, 05:35:17 PM »
Τελικά αρέσουν στους  άνδρες τα καμπυλωτά πολύμετρα; προσωπικά ένα fluke 175,177.179 πέρα από τα πρακτικό κομμάτι της μέτρησης και ακρίβειας που έχουν οπτικά ειναι κακάσχημα δεν μου κολλάνε οπτικά από την άλλη πολυμετρα με ευθείες γραμμές μου κάθονται πιο καλά οπτικά τώρα αν μετράνε και σωστά έδεσε το γλυκό 

Offline Kiriakos GR

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Join Date: May 2012
  • Location: Greece
  • Posts: 2222
  • Country: gr
    • ittsb.eu
  • job title: Industrial Maintenance Electrician
Re: Καμπύλες στο πολύμετρο
« Reply #1 on: September 01, 2022, 06:28:29 PM »
Εγώ θα σε ρωτούσα γιατί το παγωτό πύραυλος, και ιδιαίτερα η βάση χωνάκι έχει μεγαλύτερη επιτυχία από το παγωτό ξυλάκι.   :)
Η απάντηση δεν είναι προφανής,  η βάση χωνάκι έχει μεγαλύτερη συμβατότητα με την ανατομία ενός χεριού. 

Παραπλήσιο παράδειγμα, είναι ο ανατομικός σχεδιασμός και το μέγεθος ενός ποντικιού υπολογιστή.
Έχω μεγάλα χέρια, χρειάζομαι πάντα μεγάλο σε διάσταση ποντίκι.

Στα φορητά πολύμετρα όσα έχουν τετράγωνες καθαρές γραμμές προορίζονται για τον πάγκο του εργαστηρίου.
Ενώ όσα έχουν εργονομικό σχήμα, είναι για μετρήσεις σε εξωτερικούς χώρους,  και σχεδόν όλα έχουν ταυτόχρονα βασική προστασία για σκόνη και νερό (ελαφριά βροχή - ατμό).

Περί αισθητικής, δεν χωνεύω με τίποτα, κάποιους κατασκευαστές, που επιμένουν τα ψηφία μια οθόνης να είναι υπέρ διογκωμένα.
Τα νούμερα να θυμίζουν σχήμα από αυγά.   

       
WWW.ITTSB.EU   Industrial Test Tools Scoreboard  (Product Reviews Blog) / Editor in Chief.
The content of this Web site is copyright protected

Offline Andrew-88

  • Full Member
  • ***
  • Join Date: May 2017
  • Posts: 124
  • Country: gr
  • job title: Electrician
Re: Καμπύλες στο πολύμετρο
« Reply #2 on: September 01, 2022, 07:18:35 PM »
fluke 175,177.179

Αυτή είναι καθαρά σειρά οικονομική, για ηλεκτρολόγους εγκαταστάσεων, και βασικούς ελέγχους, δίοδο αντίσταση.
Για μικτή χρήση και στα ηλεκτρονικά, τα τελευταία τις HIOKI έχουν περισσότερα να δώσουν. 

 

ITTSB.EU Blog

General Data Protection Regulation GDPR ITTSB.EU Home Page Reward us by a Donation - Sponsorship TsDMMViewer Data Logger for FLUKE 884xA

ITTSB Blog - Sponsors

protosnet.com - Internet solutions FLUKE benchtop DMM Repair Services

Recommended Links

Hellenic Accreditation System E.SY.D. Portal of city Volos - Greece Clean Up and Customize Facebook Firefox Backup Tool 32bit / 64 bit Winaero Tweaker = Win7 Fonts size fix